piątek, 9 października 2015

197. Norwegia opuszczona - Hotel Kvamskogen Inn

W dzisiejszym wpisie chciałabym serdecznie zaprosić na kolejny post z serii Norwegia opuszczona. Przy okazji małej wycieczki po owoce (do słynnych w Norwegii sadów w Hardanger) zatrzymaliśmy się w pobliżu zamkniętego dawno temu hotelu. Kvamskogen Inn był bardzo popularnym miejscem dla młodzieżowych wyjazdów i obozów. Istnieją fotografie z lat 50-tych, pokazujące hotel w momencie rozkwitu, kiedy organizowano kursy narciarskie (Kvamskogen to bardzo popularny ośrodek narciarski, gdzie wielu Norwegów ma swoje górskie domki). Budynek zamknięto ponad 10 lat temu, od tego czasu popada w ruinę. Nowi właściciele chcą zrównać hotel z ziemią i na jego miejsce postawić jeden lub dwa budynki z mieszkaniami. Póki co, ruina straszy tłumnie przyjeżdżających fanów narciarstwa. Jak widzicie na zdjęciach, pokoje wciąż są wyposażone.

patinorway, patinorway.blogspot.no, norwegia opuszczona, norge forlatt

Bed & BreakfastDoniczki z bożonarodzeniowymi dekoracjami

Kanapa w recepcji i schody wiodące na piętroA tak wyglądało to miejsce w czasach swojej świetności:
źródło
Źródło


Pozdrawiam, Pati

5 komentarzy:

 1. Ruiny mają niezaprzeczalny urok i ta magia tajemnicy. Kiedyś trafiłam na urbex w Odda, chyba pozostałość po jakimś zakładzie metalurgicznym (głowy nie dam). Najbardziej zdziwił mnie brak śmieci, brak pozostałości po bezdomnych i najważniejsze. Zero aktywności złomiarzy. Wszystkie metalowe elementy na miejscu, nawet barierki! Tam chyba nie ma skupów złomu, a w każdym razie nikt nie jest aż tak biedny.

  OdpowiedzUsuń
 2. terable to see this is real shame

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes, it is really sad to look at this place now :(

   Usuń
 3. Dziś znalazłam ten wpis o Kvamskogeninn .Niejednokrotnie byłam z rodziną w tym hotelu dawno temu. Czy ma Pani informacje co sie stało z dawnym właścicielem Haraldem?

  OdpowiedzUsuń

Cześć ! Dziękuję za komentarz i zapraszam do dyskusji. Pamiętaj, że komentarze złośliwe lub wulgarne będą usuwane. Mój blog nie jest też słupem ogłoszeniowym, będę wdzięczna jeśli to uszanujesz. Pozdrawiam, Pati :)