poniedziałek, 30 listopada 2015

207. Adwent na blogach kulturowo - językowych

Nareszcie! W Norwegii i w innych miejscach na świecie zaczyna się adwent! Tutaj jest to wydarzenie szczególne, wejście w okres adwentu świętuje się w Bergen Festiwalen Światła (Lysfest). Popularne są świece adwentowe i korony świętej Łucji. Codziennie od pierwszego grudnia aż do Wigilii w publicznej telewizji emitowana jest świąteczna seria. Ważną częścią są też kalendarze adwentowe, dostępne dla każdego, od najmłodszych do najstarszych. 

Pamiętacie blogerską akcję "Blogowanie pod jemiołą", w której brałam udział w zeszłym roku? Otóż, również w tym roku 26 blogerów z grupy "Blogi językowe i kulturowe" zebrało swoje siły aby stworzyć dla Was kalendarz adwentowy. Codziennie, aż do Wigilii będą otwierały się nowe okienka w naszym kalendarzu. Oprócz ciekawostek z różnych krajów, czekają na Was również konkursy z nagrodami i mnóstwo świetnej zabawy! Od jutra będziecie mogli otwierać okienko kalendarza. Zapraszam do adwentowej podróży z naszymi blogerami!

2 komentarze:

  1. Ostatnio po raz pierwszy w życiu widziałam namacalny wieniec adwentowy z czterema świecami. Wcześniej znałam go tylko jako Adventskranz z lekcji niemieckiego w gimnazjum :)

    OdpowiedzUsuń

Cześć ! Dziękuję za komentarz i zapraszam do dyskusji. Pamiętaj, że komentarze złośliwe lub wulgarne będą usuwane. Mój blog nie jest też słupem ogłoszeniowym, będę wdzięczna jeśli to uszanujesz. Pozdrawiam, Pati :)