poniedziałek, 23 kwietnia 2018

291. PatiNorway czyta: Hjernen er stjernen

Z okazji Dnia Książki postanowiłam napisać coś o kolejnej pozycji przeczytanej w ramach wydarzenia organizowanego przez Niemiecką Sofę.
Drugą książką w obcym języku, którą przeczytałam w tym roku jest ta napisana przez Kaję Nordengen pt. "Hjernen er stjernen. Ditt eneste uerstattelige organ". W polskim przekładzie znaleźć ją można pod tytułem "Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd".


Kim jest autorka? Kaja Nordengen to doktor neurobiologii przy Uniwersytecie w Oslo i lekarka szpitala uniwersyteckiego. W 2016 roku wydała książkę "Hjernen er stjernen. Ditt eneste uerstattelige organ" (Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd.), która szybko stała się hitem na rynku. W bardzo przystępny sposób przybliża czytelnikowi świat neurobiologii. Nie trzeba być fachowcem, nie trzeba nawet mieć jakiegokolwiek pojęcia o mózgu by zostać całkowicie pochłoniętym przez lekturę.

Z książki dowiemy się między innymi: Czy mózg można wytrenować? Czy teoria z filmu Lucy (o tym, że używamy tylko kilka procent naszego mózgu) jest prawdziwa? Jaki wpływ na dziecko ma matka jedząca czosnek w ciąży? Czy posiadanie 'dużego mózgu' jest wystarczające jeśli chodzi o inteligencję?Ta pozycja to zbiór ciekawostek przedstawionych na sytuacjach dnia codziennego. I czyta się ją bardzo szybko.

Polecam, szczególnie w oryginalnej wersji językowej. 

A jeśli spodoba się Wam ta pozycja, to na norweskim rynku pojawiła się w tym roku nowa książka tej autorki. Tytuł to "Hjernetrening. Slik holder du hjernen i form". Jest na mojej liście 'do przeczytania' 

Czytałeś/aś już? Jakie są Twoje wrażenia?

Pozdrawiam, 
Pati

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć ! Dziękuję za komentarz i zapraszam do dyskusji. Pamiętaj, że komentarze złośliwe lub wulgarne będą usuwane. Mój blog nie jest też słupem ogłoszeniowym, będę wdzięczna jeśli to uszanujesz. Pozdrawiam, Pati :)