poniedziałek, 22 czerwca 2020

Pieszo na Ulriken - schody Sherpa

W 2019 roku w Bergen została otwarta nowa alternatywna trasa na najwyższy szczyt Bergen - górę Ulriken. Kamienne schody zostały zbudowane przez Szerpów w Nepalu. Na trasie znajdziemy 1500 stopni na odcinku 750 metrów. 
Aby dostać się do schodów należy zacząć wspinaczkę od przedszkola Montana. Stamtąd po gruzie kierujemy się w stronę Steinen gdzie zaczynają się schody.
Cała nowa trasa to około 3 km a wejście zajmuje w okolicach godziny. Zapraszam na zdjęcia. 


Po drodze warto przysiąść na ławeczkach ustawionych wzdłuż trasy i podziwiać widoki. W czasie, kiedy wchodziliśmy w górę trasa nie była do końca gotowa i pod koniec ustawione były takie drogowskazy:

Miejsce otwarte jest cały rok a sama trasa nie jest specjalnie trudna. Zimą warto pamiętać o nakładkach z kolcami bo kamienie mogą być śliskie (szczególniem kiedy temperatura sięga zera).Jeśli chodzi o parking w pobliżu przedszkola Montana, to często jest tam mnóstwo aut (szczególnie na darmowej części) i najbezpieczniej będzie zaparkować przy hostelu Montana (Montana Vandrerhjem) i zapłacić za postój w recepcji. 

Pozdrawiam, Pati 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Cześć ! Dziękuję za komentarz i zapraszam do dyskusji. Pamiętaj, że komentarze złośliwe lub wulgarne będą usuwane. Mój blog nie jest też słupem ogłoszeniowym, będę wdzięczna jeśli to uszanujesz. Pozdrawiam, Pati :)