niedziela, 15 maja 2016

224. Centrum narciarskie Folgefonna

Pomysł jak i zdjęcia do tego posta podesłał mi stały czytelnik Pat i Norway, a zarazem kolega mojego Ørjana. Aleksander dużo wolnego czasu spędza na europejskich stokach. Dziś pokażę jego zdjęcia z norweskiego ośrodka narciarskiego Fonna. 
Ośrodek Fonna znajduje się na wysokości 1250 metrów nad poziomem morza na Folgefonna - trzecim największym lodowcu Norwegii. Jest to letni ośrodek narciarski. Jeśli masz ochotę poszaleć na śniegu w lipcu - wybierz się do Fonna w gminie Jondal. Letnia jazda na nartach jest tam organizowana od ponad dwudziestu lat. W tym roku uroczyste otwarcie letniego sezonu odbyło się 1 maja. Nowością była przedłużona o około 300 metrów trasa zjazdu. Więcej informacji na stronie internetowej

Zapraszam do obejrzenia zdjęć autorstwa Aleksandra Porowskiego. (Sama jestem zauroczona tymi pięknymi widokami!)Masz ciekawe zdjęcia i chciałbyś je opublikować na blogu? Prześlij je wraz z krótkim opisem na patinorway@wp.pl ! :)

Hilsen, Pati

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć ! Dziękuję za komentarz i zapraszam do dyskusji. Pamiętaj, że komentarze złośliwe lub wulgarne będą usuwane. Mój blog nie jest też słupem ogłoszeniowym, będę wdzięczna jeśli to uszanujesz. Pozdrawiam, Pati :)